Remont grobowca

Z inicjatywy Parafii, sympatyków i miłośników historii Kopic oraz rodu Schaffgotschów powstała inicjatywa remontu grobowca Hansa Ulryka Schaffgotscha i Joanny Gryczik  Schomberg-Godulla "Odrestaurujmy razem Mauzoleum rodziny Schaffgotsch".

Z inicjatywy Parafii, sympatyków i miłośników historii Kopic oraz rodu Schaffgotschów powstała inicjatywa remontu grobowca Hansa Ulryka Schaffgotscha i Joanny Gryczik  Schomberg-Godulla "Odrestaurujmy razem Mauzoleum rodziny Schaffgotsch".

Ich szczątki oraz ich bliskich po profanacji po II Wojnie Światowej spoczęły w ziemi przed grobowcem.

Po remoncie grobowca planowana jest ekshumacja i przeniesienie ich szczątków do sarkofagów w grobowcu gdzie było pierwotne miejsce ich spoczynku. Ekshumacja  została przeprowadzona 28 października 2019 r.

Darczyńców którzy pragną wspomóc remont proszę o wpłaty ofiar na specjalne konto.

KONTO: Remont kaplicy Schaffgotschów nr. 98 8870 0005 2001 0030 4078 0013, Swift: POLUPLPR

Tytuł: Remont kaplicy Schaffgotschów.

Informacje na temat Mauzoleum również na stronie: mauzoleumkopice.pl

w roku 2018 - został wyremontowany dach mauzoleum i I część elewacji i fasady wraz ze schodami (I etap remontu)

w roku 2019 - został przeprowadzony calkowity remont wnętrza wraz z pracami konserwatorskimi ołtarza i sarkofagów oraz posadzki (II etap remontu)

w roku 2020- planowany jest remont dalszej części elewacji wraz z kaplicą pamięci.

.


Drukuj   E-mail