Rzymskokatolicka Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach

Nasz telefon

+48 77 415 13 15

E-mail

parafia@parafiakopice.pl

Kancelaria

Zawsze po Mszy świętej

Wydarzenia

Jubileusz 400 lecia Kościoła i Odpust św. Bartłomieja

W sobote 13 sierpnia o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Jubileuszowo-Odpustowa z okazji 400 lecia Kościoła św. Bartłomieja w Więcmierzycach. Słowo Boże wygłosi i Mszę odprawi Dziekan Dekanatu Kluczborskiego ks. P. Glinka. W czasie Mszy wyśpiewamy Bogu Te Deum Jubileuszowe oraz podziękujemy Parafianom za zaangażowanie w życie naszej Parafii  poprzez okolicznościowy dyplom jubileuszowy. Po Mszy odbędzie się otwarcie i poświęcenie nowej świetlicy oraz festyn jubileuszowo-odpustowy. Życzę wszystkim radosnego świętowanie. 


Drukuj   E-mail
Kościół parafialny w Kopicach wzniesiony w latach 1802-1822 w stylu neoklasycystycznym. Kościół św. Bartłomieja w Więcmierzycach wzmiankowany był już w średniowieczu. Obecna świątynia została wybudowana w 1621 r. w stylu renesansowym.

Zadzwoń

+48 77 415 13 15

Napisz do nas

parafia@parafiakopice.pl

Adres parafii

Kopice 27a | 49-200 Grodków