Wielki Post 2023

• Wielki Post to wezwanie do nawrócenia, nie jakiekolwiek nawrócenia według naszego pomysły, ale jako chrześcijanie – wierzący wezwani do odnowienia więzi przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Nawrócić się to stawać przed obliczem cierpiącego Jezusa (myśleć, żyć jak ON), nawracać się to zapatrzeć się w święte oblicze Jezusa ( naśladować Go, kochać Go, czynić dobro), nawracać się to wyjść na spotkanie z Jezusem Cierpiącym przez post (rezygnację z dobra an rzecz Pana Boga), modlitwę (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) i jałmużnę ( dzielę się i drugim tym co piękna i realne). Święte Oblicze Jezusa Chrystusa – niech będzie motywem tego Wielkiego Postu.