Rzymskokatolicka Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach

Nasz telefon

+48 77 415 13 15

E-mail

parafia@parafiakopice.pl

Kancelaria

Zawsze po Mszy świętej

Wydarzenia

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego

18 listopada odbyła się gala w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu. Zostały przyznane nagrody marszałka za twórczość, działalność kulturalną oraz propagowanie kultury w naszym regionie. Taką nagrodę otrzymało nasze wspólne działanie na rzecz przywracania dziedzictwa kulturowego naszego regionu tzn. historii i  kultury Kopic i śląskiego kopciuszka (remont mauzoleum) w osobie Pana Macieja. Składam podziękowanie tym którym leży na sercu przywracanie dziedzictwa kulturowego i historycznego naszej miejscowości poprzez osobiste włączanie się w ratowanie tego dziedzictwa.


Drukuj   E-mail
Kościół parafialny w Kopicach wzniesiony w latach 1802-1822 w stylu neoklasycystycznym. Kościół św. Bartłomieja w Więcmierzycach wzmiankowany był już w średniowieczu. Obecna świątynia została wybudowana w 1621 r. w stylu renesansowym.

Zadzwoń

+48 77 415 13 15

Napisz do nas

parafia@parafiakopice.pl

Adres parafii

Kopice 27a | 49-200 Grodków