Rzymskokatolicka Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach

Nasz telefon

+48 77 415 13 15

E-mail

parafia@parafiakopice.pl

Kancelaria

Zawsze po Mszy świętej

Wydarzenia

rok duszpasterski 2021/2022

Od pierwszej niedzieli Adwentu Kościół w Polsce rozpoczyna realizację drugiego roku z trzyletniego cyklu programu duszpasterskiego zatytułowanego «Eucharystia daje życie». Mottem rozpoczynającego się roku będą słowa: «Posłani w pokoju Chrystusa». Ich dopełnieniem jest biblijny cytat: «Ten, kto mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie».

Na rok liturgiczny 2021/2022 wyznaczono kilka celów:

  • doprowadzenie wiernych do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem w Eucharystii, jak również do przyjęcia Jego misji m.in. poprzez odpowiednie przygotowanie i celebrowanie Liturgii, zaproszenie do adoracji Najświętszego Sakramentu i kultywowania pierwszych piątków miesiąca;
  • objaśnienie wewnętrznej relacji między wiarą a celebracją oraz relacji między celebracją a życiem codziennym w przepowiadaniu, katechezie, rekolekcjach i misjach parafialnych;
  • ponowne odczytanie i pogłębianie teologii Dnia Pańskiego oraz praktyczne ukazanie różnych wymiarów jego świętowania;
  • ukazywanie związku między tajemnicą Eucharystii a troską o autentyczne dobro wspólne (pokój, sprawiedliwość, pojednanie) oraz wrażliwością na bliźniego w konkretnych dziełach miłosierdzia i postawie życiowej.

Drukuj   E-mail
Kościół parafialny w Kopicach wzniesiony w latach 1802-1822 w stylu neoklasycystycznym. Kościół św. Bartłomieja w Więcmierzycach wzmiankowany był już w średniowieczu. Obecna świątynia została wybudowana w 1621 r. w stylu renesansowym.

Zadzwoń

+48 77 415 13 15

Napisz do nas

parafia@parafiakopice.pl

Adres parafii

Kopice 27a | 49-200 Grodków