Rzymskokatolicka Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach

Nasz telefon

+48 77 415 13 15

E-mail

parafia@parafiakopice.pl

Kancelaria

Zawsze po Mszy świętej

Wydarzenia

Rok 2022 Rok Jubileuszowy w Parafii Kopice

Rok 2022 Rok Jubileuszu 200- lecia konsekracji kościoła w Kopicach ( 17.X.1822r. konsekracji kościoła dokonał Bp Emanuel von Schimonsky), 400 – lecia kościoła w Więcmierzycach, 180 rocz. urodzin hrabiny Joanny Gryczik von Schomberg-Godulla, 733 -lecie istnienia Kopic i 777- lecie istnienia Więcmierzyc.

 

Modlitwa Jubileuszowa za Parafię

Wszechmogący, Wieczny Boże, Ojcze od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, proszę Ciebie, strzeż Mojej Parafii z Ojcowską Swoją dobrocią, a ponieważ jako należący do Ciebie całą nadzieję pokładam w niebieskiej łasce, otaczaj Mnie zawsze Swoją opieką. Proszę Cię, Wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na Moją Parafię w Roku Jubileuszu i spraw, aby w niej rozwijała się wiara, nadzieja i miłość, tak w odniesieniu do Ciebie, jak i wzajemnie wśród Nas - tworzących Wspólnotę Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach. Niech Moja Parafia będzie świadoma, że jest cząstką Kościoła Chrystusowego, cząstką tej rodziny, która jednoczy ludzi całego świata w jedną wielką rodzinę Bożą. Miłosierny Boże, proszę Ciebie za Moją Parafię, przez zasługi umierającego Zbawiciela na Krzyżu. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen

Ojcze Nasz…..             Zdrowaś Maryjo…….       Chwała Ojcu ……


Drukuj   E-mail
Kościół parafialny w Kopicach wzniesiony w latach 1802-1822 w stylu neoklasycystycznym. Kościół św. Bartłomieja w Więcmierzycach wzmiankowany był już w średniowieczu. Obecna świątynia została wybudowana w 1621 r. w stylu renesansowym.

Zadzwoń

+48 77 415 13 15

Napisz do nas

parafia@parafiakopice.pl

Adres parafii

Kopice 27a | 49-200 Grodków